Karel Wágner | Snad ve všech diskusích o dosud neobjasněných jevech, kde přijde řeč na spontánní (samovolnou) levitaci, se objevuje neustále opakovaná námitka skeptiků, že existence tohoto jevu nebyla ještě nikdy potvrzena.
Karel Wágner | Snad ve všech diskusích o dosud neobjasněných jevech, kde přijde řeč na spontánní (samovolnou) levitaci, se objevuje neustále opakovaná námitka skeptiků, že existence tohoto jevu nebyla ještě nikdy potvrzena.
Karel Wágner | V 19. století byla fyzika často považována za probádanou oblast, kde stačí vyřešit jen pár nejasností a učebnice fyziky se už nikdy nebudou muset přepisovat. Díky úspěchům přírodních věd se také zdálo být finální poznání veškeré reality, tedy celého světa, na dosah ruky.
Klasická egyptologie učí, že pyramidy byly postaveny kolem roku 2500 před Kristem. Autorka pětidílného cyklu ale tvrdí, že existují důkazy, že pyramidy jsou ještě starší…
Od počátku 60. let minulého století se poměry v tehdejším Československu začaly nenápadně lepšit. Díky tomu bylo aspoň tu a tam možné se znovu začít veřejně zabývat i parapsychologickými tématy. Badatelé na tomto poli to ale stále neměli lehké. poprvé ale také vznikly oficiálně uznané (a veřejně přiznané) subjekty, které se bádání na poli mimosmyslového vnímání věnovaly.
„Vonkajší svet - podľa McKenna - sa v mysli rekonštruuje prostredníctvom prísunu najrôznejších vnemov. Vnímanie usmerňujú receptory, takže obraz vonkajšieho sveta sa k nám dostáva prinajmenšom po troch alebo štyroch zvláštnych líniách prísunu. Telo je rozhraním medzi mysľou a svetom, je ich styčnou plochou. Jazyk akoby bol kódom pre celé množstvo informácií, putujúcich z mysle do sveta a potom zasa naspäť zo sveta do mysle. Podobne je to vo vesmíre, o čom svedčí biológia: tie najčastejšie, prvotné formy života vlastne nijaké ZARIADENIE na vnímanie sveta nemali. Keď sa im na ceste objavila nejaká potrava, pohltili ju. Nič viac.
health.mail.ru | Skupina indických vojenských lekárov po dvojtýždňovom skúmaní 82-ročného indického jogína, ktorý neje ani nepije, aj tak neobjasnila, ako sa mu to darí, oznámil RIA Novosti (РИА Новости) vedúci skupiny Sudchir Šach. „Pozorovanie bolo ukončené. Ani jedna analýza nepresahuje medze normy. Vo svete je veľmi málo ľudí, ktorí môžu tak dlho vydržať bez jedla a vody. Chceli by sme preto nájsť spôsob odovzdávať tieto schopnosti druhým ľuďom,“ povedal Šach. Prachlad Džani - pôvodom z Indie - rozpráva, že neprijíma potraviny ani vodu okolo 70 rokov, aj keď jeho prehlásenie nemôžu lekári preveriť. Odborníkov v prvom rade zaujímala schopnosť ľudského organizmu znášať extrémne podmienky.
O tom, že šestý smysl skutečně existuje, se můžete dnes, navzdory urputně jej popírajícím skeptikům, sami přesvědčit. Ovšem tradiční vědecká představa pěti smyslů (zraku, sluchu, hmatu, chuti a čichu) nám k objasnění tohoto dosud záhadného fenoménu, který před nejrůznějšími svědky demonstruje po celém světě stále více a více lidí, v tuto chvíli nepostačí. Jestliže však neumí naši akademici tento fenomén objasnit, ještě to neznamená, že není nikdo v Čechách šestým smyslen obdařen. Opak je pravdou. I u nás už procházejí lidé kurzy, které je naučí "vidět" se zavřenýma či zakrytýma očima. A navíc mohou tuto schopnost získat i naši nevidomí spoluobčané, tedy slepci.
Neuroložka Jill Bolte Taylor popisuje na konferenci TED 2008 svou vlastní zkušenost, kdy jí kvůli mozkové příhodě na několik dní přestala částečně fungovat levá, analytická, racionální mozková hemisféra, která je také odpovědná za uvědomování si toho, čemu obvykle říkáme já a jaké důsledky to mělo na její vnímání, myšlení a prožívání sebe a okolního světa.