AKTUALIZÁCIA 6. 2. 2018 ›› RIP JAW! │ Svetoznámy egyptológ, spisovateľ a satirik John Anthony West (aka JAW) strávil väčšinu svojho života bojom s akademickým svetom svojimi kontroverznými teóriami o starovekom Egypte. V prvých dňoch roka 2017 John vedie nový boj, tentoraz s rakovinou, namiesto s „kvakademikmi“ (jeden z mnohých JAWizmov).
Keď som asi pre piatimi rokmi dopísal prvú pracovnú verziu mojej knižky O Zuzanke a Mesačnej víle: Ako zachránili detské sny, pôvodne som myslel, že moja ambícia končí pri napísaní pekného príbehu pre deti. Ako sa však blížilo jej vydanie, postupne dozrievala myšlienka prepojiť ju s jedným dávnejším nápadom, ktorý som nazval KAPOR alebo Klub Aktívnych a POhodových Rodičov.
Pozn. red.: NAŠLI STE NA GOOGLE EARTH ZVLÁŠTNE ÚTVARY NA ÚZEMÍ SLOVENSKA, ČIECH ČI INDE? NAPÍŠTE NÁM, NEZABUDNEME NA VAŠE AUTORSTVO A NAJZAUJÍMAVEJŠIE DOSTUPNÉ MIESTA NAVŠTÍVIME S REPORTÁŽNYM TEAMOM! (posielať môžete i kmz súbory priamo z Google Earth) | Základný program Google Earth je dostupný pre PC a Mac — zadarmo!
Naša kultúra je spätá so Zemou. Zem je naša živiteľka. Zo Zeme prijímame potraviny, vodu. Zem je hĺbkovo spätá s kultúrou, ľudovou i modernou, i s našim najzákladnejším hospodárstvom. Preto by tento vzťah ku krajine a Matke Zemi mal byť dôležitou súčasťou základného, i mediálneho vzdelávania.
Niektorí ľudia dokážu za svojho života vykonať skutočne obdivuhodný čin. Poznáte aj vy takého človeka? Ja našťastie áno. Je ním Denisa Vanyová. Zoznámila som sa s ňou, keď som od nej adoptovala jednu staršiu mačičku. V tom čase sa starala asi o desať týchto úžasných stvorení, ktoré zachránila pred smutným a možno tragickým osudom. Zostali sme v kontakte, pretože som Denise často posielala fotky mačičky a písala, ako sa jej u nás darí.
Je voda tovar alebo nie? Podľa jednej z rámcových smerníc EÚ "sa nepovažuje za komerčný výrobok ako iné výrobky, ale skôr dedičstvo, ktoré treba chrániť, brániť a nakladať s ním ako takým". Práve na ňu sa odvolávajú organizátori verejnej výzvy, kritizujúci novelu vodného zákona z dielne ministerstva životného prostredia, ktorá má umožniť obchodovanie s vodou a jej jednostranný vývoz do zahraničia, a to v obrovskom množstve.
Kto trpí striedaním letného a zimného času, má možnosť to zmeniť. Aj Slováci sa môžu od utorka 23. júla zapojiť do európskej občianskej iniciatívy za zavedenie len jedného času, ktorá sa zrodila v susednom Česku. Na stránke www.onlyonetime.sk sa spúšťa hlasovanie za zavedenie jedného času.
Stanovisko slovenských/zahraničných odborníkov a verejnosti k strave a stravovaniu...