Syntéza vedy, náboženstva a filozofie
H. P. Blavatská,
Autorka diela „Odhalená Izis“
„Žiadne náboženstvo nie je vyššie, ako Pravda.“
Tento krásny reliéf kráľovnej Teje zachránili pred istým zničením vykrádači hrobiek. Áno, čítate správne; zachránili ho vykrádači hrobiek, nie pred vykrádačmi hrobiek!
Teje bola „Veľkou kráľovskou manželkou“ mocného faraóna z 18. dynastie, Amenhotepa III., a zdá sa, že počas vlády svojho manžela mala enormný vplyv.
Po mesiacoch čakania, niekoľkých tlačových konferenciách a veľkých očakávaniach, stúpenci hľadania dvoch ďalších komôr v hrobke Tutanchamona dostali informácie, ktoré možno nechceli vedieť. Zdá sa, že veci sú na mŕtvom bode a môže to tak ostať na dobu neurčitú. “Tut-mánia“ alebo dokonca “Nefertiti-mánia“ boli tak blízko!
Ale človek môže vo svetle týchto ideí preskúmať moderný socio-vedecko-technologický stav sveta a vyvodiť predbežné závery týkajúce sa hodnoty učení Pradávnych. História vedy demonštruje, že zriedka budujeme na veľkých objavoch predchádzajúcich generácií vedcov.
„Antropokozmická náuka [trvá na tom, že] každý rastlinný a živočíšny druh predstavuje stupeň v evolúcii vedomia...“
Človek je mikrokozmom makrokozmu.
„Takže Vesmír je inkarnovaný v človeku a nie je ničím iným, než potenciálnym Človekom, Antropokozmom.“
Počas 40. rokov 13. storočia sa škótsky kronikár Walter Bower snažil sledovať históriu škótskeho ľudu od najskorších čias. Výsledkom tejto snahy bolo vytvorenie prehľadu škótskej histórie, Scotichronicon. Snáď jedným z najudivujúcejších tvrdení, ktoré Bower vo svojom Scotichronicone učinil je, že škótsky ľud boli vlastne potomkovia starovekých Egypťanov, a dokázal sledovať ich rodokmeň až k dcére egyptského faraóna, ku Scote.
“Nedávne objavy v DNA výskumoch však pridali k overeným archeologickým nálezom súčasný scenár, ktorý je už ťažšie odmietnuť.”
Napriek týmto legendám, až donedávna bolo veľmi málo silných akademických dôkazov spájajúcich Írsko s dolným Stredomorím. Avšak v decembri 2015 sa to zmenilo.
Keď sa hovorí o starovekom Egypte a Írsku jedným dychom, zvyčajne je výsledkom gúľanie očami, zdvorilá zmena témy, či poznámky o pseudohistórii a New Age táraninách. Aspoň to bývalo zvykom. Nedávne objavy v DNA výskumoch však pridali k overeným archeologickým nálezom súčasný scenár, ktorý je už ťažšie odmietnuť.