“Bez ohľadu na ostrosť fotoaparátu a rozsah snímky, je nemožné zachytiť obe zemegule naraz na jeden film z akéhokoľvek uhlu, hlavne ak medzi nimi uprostred je silný zdroj svetla, analogický Slnku, s priemerom 109 metrov! Preto s ohľadom na vzdialenosť, relatívne veľkosti a jasnosť Slnka, rovnako ako berúc do úvahy fakt, že veda je zameraná iným smerom, nie je vôbec prekvapujúce, že Protizem zostala stále nepostrehnutá.”
Libor Čermák | Nedávno oblétla světem zpráva o zajímavém objektu, který je možné nalézt pomocí aplikace Google Earth v jednom měsíčním kráteru. Stejnou aplikaci používám i k hledání podobných věcí na Marsu. Minulý týden se na internetu objevila zpráva o objevu podivné věci, kterou lze nalézt v jednom měsíčním kráteru.
K létu patří cesta k moři, pokud možno co nejvzdálenějšímu a nejexotičtějšímu. Vědci z California Institute of Technology (Caltech) nyní potvrdili, že podmínky dokonale splňuje Mars. Případní zájemci o tuto destinaci sice mají zpoždění nějakou tu miliardu let, zato tím ale zesílila naděje na nalezení života na Rudé planetě.