John Anthony West

“Akademici sa desia záhad spôsobom, akým sa príroda desí vákua, ale – v prírode vákuum neexistuje, zatiaľ čo v akadémii je množstvo záhad. V žiadnej oblasti vedy či vzdelanosti nie je viac (alebo viac do očí bijúcich) záhad, než v egyptológii. A zároveň neexistuje žiadna oblasť, v ktorej sa záhady popierajú systematickejšie.”
John Anthony West

AKTUALIZÁCIA 6. 2. 2018 ›› RIP JAW!Svetoznámy egyptológ, spisovateľ a satirik John Anthony West (aka JAW) strávil väčšinu svojho života bojom s akademickým svetom svojimi kontroverznými teóriami o starovekom Egypte. V prvých dňoch roka 2017 John vedie nový boj, tentoraz s rakovinou, namiesto s „kvakademikmi“ (jeden z mnohých JAWizmov).

DC: John, ako to bolo s tým, keď si sa pôvodne zapájal do Gurdžijevovej „práce“?

JAW: Keď sa pozriem spätne v rámci môjho života, vidím, že som bol predčasne vyspelý. Nie géniom, ale v 12-tich alebo 13-tich rokoch som vedel, že žijem v blázinci, že všetko vôkol je šialené a od tej doby to bol veľmi osamelý život. Mnoho ľudí to dnes chápe. Než som dosiahol 19 rokov, už som vedel, čo by som chcel robiť. Chcel som byť tým malým chlapcom, čo vravel: „Cisár nemá žiadne šaty“!

DC: Dobrým príkladom je rozdelenie hlavy na vrchole lebky na chrámových reliéfoch. Je to jasná stopa, priťahujúc ľudí k tomu, aby sa pozreli na tento unikátny kus hlavy, keďže sa tam nachádza hlbší odkaz. Schwaller a jeho tím všetko preskúmali, prezreli si anatómiu mozgu, ezoterické tradície v súvislosti s tou časťou hlavy, atď. Musel toho urobiť dosť v rámci výskumu, aby pochopil pravdu, či poznanie toho, čo odhaľuje. Musel na tom zapracovať.

Už je to tridsať päť rokov od prvého vydania revolučnej knihy „Serpent in the Sky: The High Wisdom of Ancient Egypt“ (Had na oblohe: Veľká múdrosť starovekého Egypta) od Johna Anthony Westa. Bola to mimoriadna výzva pre akademickú zaslepenosť mainstreamovej egyptológie. Veľa vody od tej doby pretieklo a aj keď mainstream má stále tendenciu zúfalo si zachovávať svoj zastaraný postoj voči múdrosti predkov, znalosť skutočnej pravdy našich dejín a jej pôvod, ktoré nám boli odopierané, nadobúdajú stále väčšiu popularitu.

Držiteľ EMI za prelomový dokument ZÁHADA SFINGY odvysielaný na NBC, ktorý doslova otriasol egyptológiou – všetko najlepšie k dnešným 84. narodeninám, pán West!

JOHN ANTHONY WEST odpovídá na dotazy čtenářů portálů Astronauti.cz a Kemet.sk v exkluzivním interview na letošní konferenci Contact in the desert v Joshua Tree

Prvú časť tohto článku som uzavrel stručným zamyslením o Védskej/Hinduistickej náuke o Jugách, idei, že história nasleduje cyklus súvisiaci s Platónovou náukou alebo vekmi (Zlatým, Strieborným, Bronzovým a Železným, alebo „Temným” vekom). Väčšina hinduistických záznamov pripisuje každému z týchto vekov nepravdepodobne dlhé časové obdobia, ale jeden relatívne moderný mysliteľ, Šrí Juktéšvar, guru vplyvného jogína dvadsiateho storočia, Paramahansa Jóganandu napísal, že pôvodne sa predpokladalo, že cyklus Júg súvisel s precesným cyklom (Juktéšvar prideľuje tomuto cyklu približne 24000 rokov, moderná astronómia ho umiestňuje blízko k 26000 rokom, ale v rámci tesných limitov. Platón udáva presné, numerologicky zaujímavé kánonické číslo 25920 rokov – 6x6x6x120). Okrem toho, v štandardných záznamoch Kali Jugu (alebo Temný Vek) nasleduje ihneď nový Zlatý Vek. Toto nedáva zmysel; po konci zimy nenasleduje bezprostredne leto.

Synonymický slovník programu Microsoft Word vymenúva dva významy slova „mýtus”: legenda a klamstvo. Čo je zaujímavé, výrazy pre „legendu” nezahŕňajú „klamstvo“, zatiaľ čo synonymá pre „klamstvo” nezahŕňajú „legendu.” Napriek tomu sa bežne používajú obidve definície, často bez rozmyslu, a v niektorých prípadoch súčasne.

Stránky

Odoberať John Anthony West