Homer

Pán Osmanagič nám do redakcie zaslal zhrňujúci materiál o liečivých účinkoch Bosnianskeho údolia pyramíd:
Počas piatich vedeckých konferencií týkajúcich sa bosnianskej pyramídy v rokoch 2008, 2011, 2012, 2013 a 2014 predložili experti z rôznych vedeckých odborov vysvetlenie pre liečivú energiu v pyramídovom komplexe, ktorý sa nachádza v regióne Visoko. V pravekých tuneloch v jeho útrobách bola zistená konštantná prítomnosť blahodarného elektromagnetizmu, ako aj ultrazvuk o frekvencii 28 kHz a Schumannova rezonancia o veľkosti 7,83 Hz, čo je ideálne energetické pole pre fyzické, duševné a duchovné schopnosti ľudí. Ďalej tam je nezvyčajne vysoká koncentrácia záporných iónov – približne 60.000 iónov na kubický centimeter, čo je, pre porovnanie, asi desať krát viac ako v lesoch na povrchu. Okrem toho tam neprenikli škodlivé kozmické lúče a prirodzená rádioaktivita. V takýchto podmienkach sa podľa vedcov dokážu bunky v ľudskom tele sami regenerovať a liečiť.

Egyptskí králi Neskorej doby radi s nostalgiou spomínali na zašlú slávu svojich predchodcov, na časy, keď faraóni vládli ako bohovia a budovali kolosálne pyramídy, ktoré navždy zmenili panorámu Egypta.
Neskorú dobu (747-332 p.n.l.) však charakterizuje chaos spôsobený inváziami, dobytím, spätným vydobytím a ďalšou inváziou. Sotva v tejto dobe nájdeme obdobie, kedy by si nejaký zahraničný vládca nerobil nárok aspoň na časť Egypta.

Na svete sú prvé výsledky infračerveného skenovania Tutanchamonovej hrobky.
Podľa všetkého sa za stenou niečo nachádza.

Egyptské ministerstvo pamiatok – povestné svojím konzervatívnym postojom – pripustilo možnosť, že v Tutanchamonovej hrobke sa nachádza skrytá komora. To pridáva na dôveryhodnosti teórie egyptológa Nicholasa Reevesa, ktorý tvrdí, že hrobka v skutočnosti patrí kráľovnej Nefertiti ukrytej za falošnou stenou.

Pri štúdiu dogonskej kozmológie by sme objavili mnoho aspektov, ktoré by nám umožnili lepšie pochopiť formu a významy staroegyptských hieroglyfov a slov. Pre komparatívnych kozmológov je nemožné prehliadnuť obrovské podobnosti medzi slovami Ogo (meno postavy, ktorá v dogonskej mytológii predstavuje svetlo) a Aakhu (meno egyptského boha svetla) alebo Sigui (pomenovanie dôležitej dogonskej slávnosti) a skhai (egyptské slovo s významom „oslavovať sviatok“). Oporou pri porovnávaní je často samotná kozmológia, ktorá často uvádza druhotné významy dôležitých kozmologických pojmov, ktoré sa logicky neviažu na prvotné významy, takže sa z nich ani nedajú odvodiť.

Stránky

Odoberať Homer