Pari Passu - precesia rovnodennosti

S Newgrange je spojených veľa záhad. Mnohé írske mýty zapísali kresťanskí mnísi približne pred tisíc rokmi. Niektoré z týchto textov obsahujú opisy Newgrange, vrátane: “Mac an Og's brugh s vynikajúcim prístupom”, “ten brugh s mnohými svetlami” a “brugh Boyne s bielym vrcholom”. Ak k zosunu mohyly došlo v dobe bronzovej ako nám hovoria archeológovia a pritom sa biely kremeň, ktorý zdobil jej prednú stranu zosunul až na zem, kde ho zakryli padajúce kamene a okruhliaky, sú tieto mýtické pripomenutia spomienkami na Newgrange ako vyzeral vo vzdialenej minulosti?

Pri východnom pobreží Drogheda, približne 30 míľ severne od írskeho hlavného mesta Dublinu, ležia pozostatky obrovskej prehistorickej monumentálnej krajiny. Newgrange a jemu podobné miesta v komplexe ›› Brú na Bóinne boli vybudované pred vyše 5000 rokmi. Tieto obrovské kamenné stavby prežili až dodnes a spolu s nimi aj hŕstka ďalších, menších archeologických monumentov.

Jesenná rovnodennosť je hodinová ručička, ktorá nám hovorí, aký je čas vo Veľkom Roku. Práve tak, ako dokážeme uhádnuť hodinu dňa podľa toho, ako vysoko alebo nízko je slnko na oblohe, tak vieme povedať, aký je čas v 24000-ročnom precesnom cykle, a to tak, že si všimneme polohu Slnka počas tejto rovnodennosti vo vzťahu k dvanástim starovekým konšteláciám zverokruhu v túto rovnodennosť.

V dnešnom diele Vám budeme ďalej rozprávať o histórii Školy mystérií Hórovho oka, uzavretej kňazskej kasty, predstavujúcej skutočnú moc v Egypte. Založili ju kňazi, ktorí prežili potopu sveta a ktorí ovládali znalosti stratenej atlantskej civilizácie. Boli to veľmi rozvinuté osobnosti, ktoré prežitú pohromu vnímali ako šancu založiť novú civilizáciu zasvätenú duchovnému rozvoju. Ich chrámy predstavovali živé knihy, ktoré odkrývali pravdy o Bohu a o vesmíre a tým urýchľovali vývoj obyvateľov Egypta.

Odoberať Pari Passu - precesia rovnodennosti